تورچ چیست ؟

 • خانه
 • تورچ چیست ؟
 •   در سیستم جوشکاری اتوماتیک از تورچ جوشکاری استفاده می شود تا الکترود جوشکاری به داخل قوس هدایت شود ، این امر به منظور هدایت قدرت جوشکاری به الکترود و تأمین محافظت از ناحیه قوس انجام می شود . انواع مختلفی از تورچ های جوشکاری وجود دارد و انتخاب آن به فرآیند جوشکاری ، تغییر روند جوشکاری ، جریان جوشکاری ، اندازه الکترود و محیط محافظ بستگی دارد .
  تورچ جوشکاری را می توان با توجه به نحوه خنک کردن آنها دسته بندی کرد. آنها ممکن است با آب یا با هوای محیط خنک شوند. تورچ را می توان برای فرآیند جوشکاری الکترودهای مصرفی از قبیل قوس فلزی گازی یا جوشکاری قوسی تو پودری استفاده کرد . در روند استفاده از آن ها ممکن است از گاز محافظ استفاده شود یا لازم نباشد.
  تورچ جوشکاری را می توان با توجه به اینکه آیا مشعل مستقیم است یا خم است دسته بندی کرد . مشعل با وجود خمیدگی اغلب برای برنامه های جوشکاری قوسی رباتیک استفاده می شود تا دسترسی به جوش را فراهم کند . عملکرد اصلی مشعل ، انتقال جریان جوش به الکترود است . در فرآیندهای با الکترود مصرفی ، این امر به معنای انتقال جریان به الکترود در هنگام حرکت الکترود از داخل مشعل است.
  دومین کار اصلی تورچ جوشکاری یا مشعل جوشکاری ، انتقال گاز محافظ در صورت استفاده ، به ناحیه قوس است. جوشکاری قوس فلزی گازی از گاز محافظ استفاده می کند که ممکن است یک گاز فعال باشد که معمولاً دی اکسید کربن یا مخلوطی از یک گاز بی اثر ، به طور معمول آرگون ، با CO 2 یا اکسیژن است.
  نازل تورچ جوشکاری دارای یک سوراخ برای بیرون راندم مخلوطی از گاز های استیلن و اکسیژن است . سایز سوراخ روی نازل تورچ جوشکاری با عددی که روی آن است مشخص می شود . عدد 1 سوراخی با اندازه متعادل است اما عدد 6 به بزرگترین سوراخ اشاره می کند .
  تورچ جوشکاری
  هنگام خرید مشعل جوشکاری میگ به چه مواردی باید دقت کرد
  همه تورچ های جوشکاری میگ یکسان ساخته نشده اند . وقتی صحبت از تورچ جوشکاری میگ و مواد مصرفی برای انجام کار می شود ، غالباً نمی توان فکر زیادی کرد. با این حال ، انتخاب اشتباه می تواند تأثیر عمیقی بر روند جوشکاری شما داشته باشد و می تواند عملکرد تجهیزات جوشکاری را تحت تأثیر قرار دهد. مشعل های جوشکاری MIG بیشترین تجهیزات مورد استفاده در طی فرآیند جوشکاری MIG هستند و در معرض بدترین محیط کار قرار دارند. این اغلب می تواند تأثیر بسزایی در کیفیت جوش ، بهره وری و افزایش خرابی دستگاه جوش داشته باشد. اغلب تصور می شود که همه مشعل های جوش MIG یکسان هستند ، بنابراین وقتی جوشکار با توجه به خرید یک مشعل جدید جوشکاری میگ ، قیمت اغلب تبدیل به یک عامل تعیین کننده در هنگام خرید تورچ جوشکاری می شود.

  اشتراک خبرنامه در تلگرام

  Back-To-Top