برش پلاسما

 • خانه
 • برش پلاسما
 • برش پلاسما

  تورچ های برش کاری پلاسما به دو گروه آب خنک و هوای خنک تقسیم می گردد. و کلیه ی تورچ های برش کاری پلاسما به دو مدل دستی و اتوماتیک تقسیم می شود. آب خنک دستی، این تورچ برای بریدن ورق های با ضخامت بالا و کارهای طولانی استفاده می گردد. که سیستم کاردهی آن به صورت فرمان دستی از طریق اپراتور آن صورت می گیرد. اجزاء تشکیل دهنده ی آن به شرح ذیل می باشد:

  گردنه200 cpدستی که عملیات برش کاری را انجام می دهد.

  الکترود- نازل- گپکه روی گردنه ذکر شده بسته می شود و از اجزاء تشکیل دهنده گردنه می باشد بعد از عملیات های برش کاری باید تعویض گردد.

  کابل شیلنگ اصلی آب برقکه روی گردنه ذکر شده بسته می شود و از اجزاء تشکیل دهنده گردنه می باشد بعد از عملیات های برش کاری باید تعویض گردد. کابل شیلنگ اصلی آب برق: که از یک کابل افشان و یک شیلنگ و دو عدد کابشو تشکیل شده است. به دلیل طولانی بودن برش کاری کابل ذکر شده گرم می شود و به همین دلیل از داخل آن آاب جهت خنک کردن عبور می دهند. این آب عبور داده شده از شیلگ به منظور خنک کردن گردنه cp200 نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این آب توسط یک شیلنگ کوچکتر دیگر عملیات برگشت را انجام می دهد و به سیستم واتر گول دستگاه برش پلاسما می رسد.

  سیستم فرمان و جرقه زدناین تورچ توسط دو نوع سیم که یک سیم به سایز 2.75 به منظور فرمان میکرو سوییچ (دستی) و یک سیم 2.5 تک رشته ای به منظور پایلوت (جرقه) صورت می گیرد.

  سانترال نری تورچکه شامل 9 عدد سوزن می باشد. که این سوزن ها هر کدام فرمان دستی، فرمان جرقه عملیات برش کاری را انجام می دهد. برای فرمان دستی سوزن های9و1 برای فرمان جرقه سوزن 6-5 بسته می شود.

  شیلنگ گازکلیه تورچ های برش پلاسما اعم از هوای خنک و آب خنک باید حتماً از باد استفاده شود تا عملیات برش کاری صورت گیرد.

  اب خنک اتوماتیک(عمودی) این تورچ فقط روی دستگاه های برش CNC که قابلیت برنامه ریزی و بریدن ورق ها با ضخامت و دقت زیاد استفاده می گردد.

  گردنه این تورچ اتوماتیک به صورت عمودی که روی دستگاه CNC نصب می شود و از طریق دستگاه فرمان اتوامتیک می گیرد. روکش این تورچ باید حتماً زرهی باشد. برای اینکه این تورچ روی دستگاه CNC نصب می شود. و دستگاهCNC یک سیستم کامپیوتری دارد و عدم استفاده از این نوع روکش باعث نویز و اختلال در سیستم برش کاری می شود. کلیه اجزاء تشکیل دهنده تورچ اتوماتیک همانند تورچ دستی می باشد که قبلاً توضیح داده شد. لازم به ذکر است که در بند 6 تنها تفاوت در سوزن ها می باشد.که سوزن 2-4 در تورچ اتوماتیک به همدیگر اتصال دارند.


  تورچ های برش پلاسما هوا خنک

  این تورچ ها مانند آب خنک به صورت دستی و توماتیک می باشند و نیز در آمپرهای مختلف در بازار بسته به نوع کاربرد صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که از نظر تقسیم بندی به آمپر به (A141 ) (80)،(50)،(30) و (150CB) تقسیم می گردد. تورچ های (30،50،80 ) برای کارهای سبک و ورقهای نازک کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد. که در صنعت از این نوع تورچ کمتر استفاده می شود به دلیل عمر کوتاه تورچ و مقرون به صرفه نبودن آن تورچ 141A و 150CB برای کارهای صنعتی و بریدن ورق های با ضخامت بالا و حجم کاری زیاد مورد استفاده است.

  اجزاء تشکیل دهنده ی این تورچ ها همانند تورچ های آب خنک می باشد، با این تفاوت که سیستم خنک کننده تورچ از هوا به جای آب استفاده می شود. به همین دلیل تورچ های هوای خنک از یک شیلنگ و دو سیم تشکیل شده و سیستم اتوماتیک هوا خنک همانند آب خنک عمل می کند. لولزم مصرفی تورچ های پلاسما های ذکر شده و سیستم اتوماتیک هوا خنک همانند آب خنک عمل می کند. لوازم مصرفی تورچ های برش پلاسما های ذکر شده اعم از الکترود نازل گپ و گاز پخش کن با یکدیگر متفاوت هستند.

  هشدارتورچ های پلاسما در مقابل رطوبت و چربی کمپروسور آب پذیر می باشد و موجب سوختن گردنه و اصطکاک بالای لوازم مصرفی ذکر شده می شود و که باید برای جلوگیری از این مشکل از رطوبت گیر استفاده شود.


  کلیه موارد اجزاء تشکیل دهنده تورچ، و قطعات در فروشگاه تخت جمشید موجود می باشد.

  لوازمات کامل ترچ های پلاسما

  لوازمات کامل ترچ های پلاسما

  انواع قاب ترچ

  انواع کابل ترچ


  وظایف و خصوصیات

  طریقه جوشکاری پلاسماجوشکاری قوس با پوشش گاز، جوشکاری الکترود، جوشکاری سیم با هسته پودری.

  کاربردجوشکاری ورق های نازک از اتومبیل، قطعات موتور سیکلت، لوازم خانگی ترکیبی فولاد-چوب ، اسکلت های فولاد سبک و غیره می باشد. جنس و مواد قابل اجراک فولاد کربن پایین، فولاد با کشش بالا و فولاد معمولی. این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته ایینورتر استفاده شده است که بازدهی را تا 85% افزایش می دهد. ضمناً مصرف درحالت بی باری در این دستگاه بسیار پایین می باشد.

  این دستگاه با بهره گیری از تکنولوژی کنترل شکل موج توسط راکتور الکترونیکی باعث ایجاد قوس نرم تر، افزایش حوضچه مذاب، پاشش کمتر و نمای جوشکاری زیباتر خواهد شد. این دستگاه مجهز به سیستم های حفاظتی اضافه ولتاژ،اضافه جریانو اضافه گرمایی نیز می باشد که باعث پایداری، طول عمر و فضای اعتماد سازی بیشتر می گردد. این دستگاه دارای تغذیه سیم بسیار خوب و شروع قوس بسیار عالی می باشد.


  گاز پخش کن پلاسما

  گپ 30 50 60

  گپ 30 50 80

  گردنه پلاسما

  الکترود و نازل هوا خنک

  انواع الکترود پلاسما

  تورچ پلاسما

  دسته لوله ای پلاسما

  الکترود و نازل

  الکترود و نازل

  اشتراک خبرنامه در تلگرام

  Back-To-Top